شروع عملیات اجرائی تهیه طرح مطالعاتی بافتهای فرسوده و ناکارآمد شهر عشق آباد » پورتال اطلاع رسانی شهرداری عشق آباد

شهرداری شهر عشق آباد

آخرین اخبار

مطالب تصادفی

شهرداری شهر عشق آباد


به وب سایت شهرداری شهر عشق آباد خوش آمدید


ارتباط با شهردار


شروع عملیات اجرائی تهیه طرح مطالعاتی بافتهای فرسوده و ناکارآمد شهر عشق آباد

مجموعه : خبرها

در پی هماهنگیهای و قرارداد منعقده با دانشگاه امام رضا (ع) مشهد مراحل تهیه طرح بافتهای فرسوده و ناکار آمد شهری شهر عشق آباد در دست اقدام میباشد.

بافت های قدیمی و فرسوده ، بافت هایی هستند که در فرآیند زمان طولانی شکل گرفته و تکوین یافته و امروزه در محاصره تکنولوژی گرفتار شده اند و به لحاظ ساختاری و عملکردی دچار کمبود گشته و اغلب جوابگوی نیاز ساکنین خود نیستند. در این زمینه مشکلات و محدودیت هایی چون ناهمخوانی کالبد و فعالیت، وجود عناصر ناهمخوان شهری، کمی سرانه برخی کاربری ها مانند فضاهای فراغتی، فرهنگی و پارکینگ، فقدان سلسله مراتب مناسب در شبکه ارتباطی و عدم امکان نفوذپدیری به داخل بافت ارگانیک، کاربری های ناسازگار و جاذب ترافیک، وجود فضاهای بی دفاع و رهاشده، کمبود فضاهای عمومی جهت شکل گیری تعاملات اجتماعی، اختلال و نابسامانی در نظام کاربری زمین، برخی آلودگی های زیست محیطی، قرارگیری برخی قسمت های بافت در حریم آثار تاریخی و ضوابط نارسای ساخت و ساز در آن، قابل طرح می باشند.

مهندس ملکی (شهردار عشق آباد) در این رابطه اعلام نمود که : بافتهای فرسوده و ناکارآمد شهری: مناطقی از  شهر است که در طی سالیان گذشته عناصر متشکله آن اعم از تاسیسات روبنائی، زیربنائی، ابنیه، مستحدثات، خیابان ها و دسترسی ها، دچار فرسودگی و ناکارآمدی شده و ساکنان آن از مشکلات متعدد اقتصادی،اجتماعی،فرهنگی و کالبدی رنج می برند.

ایشان ضمن ابراز خرسندی از اجرای این طرح ، این خبر خوش به شهروندان شهر عشق آباد را داد که با عنایت به اقدامات صورت گرفته انشاءالله به زودی انجام مطالعات شناسایی بافت­های فرسوده وناکارآمدشهرعشق ­آباد شروع و با هماهنگیهای انجام شده مدت زمان انجام مطالعات طرح در حدود 4 ماه آینده صورت خواهد پذیرفت . 

مهندس ملکی افزود که این طرح بر اساس شاخص های مصوب شورای عالی شهرسازی و معماری ایران تهیه و به تصویب کمیسیونهای موضوع ماده پنج قانون تاسیس شورای عالی شهرسازی و معماری ایران خواهد رسید .

ایشان در ادامه اظهار داشت : با توجه به لرزه خیز بودن این منطقه ، نوسازی بافت‌های ناکارآمد و فرسوده شهر عشق آباد ، همواره به عنوان یکی از مهمترین اولویت های کاری اینجانب در شهرداری مورد توجه قرار گرفته است اما به دلیل عدم وجود منابع کافی و عدم رغبت بخش خصوصی به دلیل عدم توجیه سرمایه گذاری، این طرح آنچنان که می بایست، عملی نشده بود.ولی در حال حاضر بر آن شدیم که فعلاً طرح اولیه مورد نیاز را تهیه تا انشاءالله پس از رایزنیهای بعدی مراحل عملی شدن آنرا در شهر عشق آباد فراهم نمائیم.

 

 

 

 

 

 


 

این مطالب را از دست ندهید !
ارسال نظر
    نام:*
    ایمیل:*
    متن نظر:
    پر رنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | درج شکلک قرار دادن لینک URLقرار دادن آدرس محافظت شده انتخاب رنگ | اضافه کردن متن پنهان اضافه کردن نقل قول تبدیل نوشته های انتخاب شده به الفبای روسی درج spoiler
    دو کلمه نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید: *
پیامک صوتی