جلسه توجیهی تهیه سند توسعه راهبردی ، عملیاتی شهر و شهرداری عشق آباد » پورتال اطلاع رسانی شهرداری عشق آباد

شهرداری شهر عشق آباد

آخرین اخبار

مطالب تصادفی

شهرداری شهر عشق آباد


به وب سایت شهرداری شهر عشق آباد خوش آمدید


ارتباط با شهردار


جلسه توجیهی تهیه سند توسعه راهبردی ، عملیاتی شهر و شهرداری عشق آباد

مجموعه : خبرها

بر اساس قرارداد منعقد شده فی مابین شهرداری عشق آباد با دانشگاه امام رضا (ع) مشهد سند توسعه راهبردی عملیاتی شهر و شهرداری عشق آباد در حال تهیه میباشد.

در همین راستا و بر اساس هماهنگیهای قبلی انجام شده اولین جلسه توجیهی تهیه سند زاهبردی عملیاتی شهر و شهرداری عشق آباد برگزار گردید.

مهندس ملکی (شهردار عشق آباد) در این باره اعلام کرد که با توجه به سیاستهای دولت محترم و لزوم برنامه جامع برای توسعه شهر و شهرداری قراردادی با معاونت پژوهشی ، شهرسازی دانشگاه امام رضا (ع) مشهد منعقد گردیده و در حال حاضر مراحل تهیه این سند در حال انجام میباشد.
ایشان در ادامه افزود : اهمیت برنامه ریزی (از سطح بلند مدت تا کوتاه مدت) به لحاظ تاثیری که بر ساماندهی فعالیتها ، هزینه کرد و افزایش بهره وری سازمانی ایفاد میکند ، بر همگان روشن است . اما بنا به دلایل مختلف از جمله عدم تهیه برنامه مدون بصورت راهبردی و عدم ارتباط برنامه های بلند مدت با برنامه های کوتاه مدت ، برنامه های شهرداری با کاستی های عدیده ای روبرو میباشد از طرفی با مطرح بودن مباحث جدید در حوزه برنامه ریزی شهری در دهه های اخیر ، تقویت برنامه ای با رویکرد راهبردی برای توسعه شهر عشق آباد بسیار ضروری بوده بر همین اساس برنامه راهبردی توسعه شهری پاسخی  به نیاز مدیریت شهری در کشور در مورد تدوین برنامه ای فراگیر است به گونه ای که بتواند در کنار برنامه های توسعه شهری متداول مانند طرح جامع - تفضیلی در چارچوبی علمی به آینده محتمل توسعه شهر به شکلی هدفمند و با اتکا به مشارکت همه بهره وران بپردازد.
در نهایت نیز کارشناسان محترم دانشگاه تمامی ابعاد این سند توسعه را برای حضار بیان و خواستار همکاری همه جانبه کلیه دستگاههای اجرایی برای تهیه و تدوین این سند توسعه شد

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 این مطالب را از دست ندهید !
ارسال نظر
    نام:*
    ایمیل:*
    متن نظر:
    پر رنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | درج شکلک قرار دادن لینک URLقرار دادن آدرس محافظت شده انتخاب رنگ | اضافه کردن متن پنهان اضافه کردن نقل قول تبدیل نوشته های انتخاب شده به الفبای روسی درج spoiler
    دو کلمه نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید: *
پیامک صوتی