ثبت نام جايگزيني تاكسي هاي فرسوده تا مدل 1386 آغاز شد » پورتال اطلاع رسانی شهرداری عشق آباد

شهرداری شهر عشق آباد

آخرین اخبار

مطالب تصادفی

شهرداری شهر عشق آباد


به وب سایت شهرداری شهر عشق آباد خوش آمدید


ارتباط با شهردار


ثبت نام جايگزيني تاكسي هاي فرسوده تا مدل 1386 آغاز شد

مجموعه : خبرها

بنا به اطلاع روابط عمومی شهرداری عشق آبادیکی از مشکلات امروز شهرهای کشور آلودگی هوا است که در این حوزه نوسازی تاکسی نیز به نوبه خود نقش مهمی ایفا مینماید . در همین راستا و برابر برنامه ریزی های انجام شده ، بر اساس بند 6 صورتجلسه ی 18.53376.38931 مورخ 96.3.29 کارگروه هماهنگی و نظارت بر اجرای برنامه کاهش آلودگی کلان شهرها ، امکان ثبت نام مالکان تاکسی های فرسوده (تاکسی های مدل 1386 و پائین تر) از تیرماه سال جاری در طرح نوسازی ناوگان فراهم گردیده است .

 


 

اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور، كه مجری طرح نوسازی تاکسی های فرسوده مي باشد، از آغاز نوسازی تاكسی های فرسوده تا مدل 1386 در كشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور، پیرو مصوبه هیئت وزیران و اقدامات انجام شده در خصوص طرح نوسازی 90 هزار دستگاه دستگاه تاکسی فرسوده، از تیرماه امکان ثبت نام برای تاکسی های فرسوده تا مدل سال 1386فراهم شده است.

در اين راستا از 135 هزار و 399 دستگاه تاکسی فرسوده در کشور تاکنون 51 هزار و 247 دستگاه آن نوسازی شده است.

همچنين حدود 30 هزار دستگاه تاكسي دیگر نیز براي نوسازي ثبت نام و در حال طی فرایند اجرای طرح به منظور نوسازی تاکسی فرسوده خود هستند.

با اضافه شدن تاکسی های با سال ساخت 1386 به جرگه ناوگان فرسوده، 52 هزار و 262 دستگاه دیگر از تاکسی های موجود کشور نیز در طرح نوسازی وارد خواهند شد.

به این منظور مصوبه ای در کارگروه هماهنگی و نظارت بر اجرای آلودگی هوای کلانشهرها برای فاز دوم این طرح به تصویب رسید و مقرر شد مجری طرح نوسازی تاکسی های فرسوده مقدمات نوسازی 90 هزار دستگاه تاکسی دیگر را براي اجرا تا پایان سال فراهم آورد.

ثبت نام برای نوسازی تاکسی های فرسوده مدل سال 1386 از 19 تیرماه آغاز شده و متقاضیان می توانند با مراجعه به دفاتر پیشخوان خدمات دولت نسبت به نام نویسی و انجام فرایند مربوطه اقدام نمایند.

وی شرایط نوسازی این تاکسی ها را همچون سالهای قبل اعلام کرد و گفت: تسهیلات 20 میلیونی با نرخ سود 16 درصد و باز پرداخت 48 ماهه و ارزش گواهی اسقاط 5/5 میلیونی برای تاکسی های مدل 85 هم در نظر گرفته شده است. تاکسی های جایگزین نیز شامل سمند(EF7) و پژو 405 (GLX) است. 
لازم بذکر است که متقاضیان ابتدا میبایست از طریق دفاتر پیشخوان نسبت به ثبت نام خود اقدام و  فرم ثبت نامی خود را به همراه کد رهگیری به واحد حمل و نقل درون شهری شهرداری تحویل تا پیگیری لازم معمول گردد

 

 

 


 

این مطالب را از دست ندهید !
ارسال نظر
    نام:*
    ایمیل:*
    متن نظر:
    پر رنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | درج شکلک قرار دادن لینک URLقرار دادن آدرس محافظت شده انتخاب رنگ | اضافه کردن متن پنهان اضافه کردن نقل قول تبدیل نوشته های انتخاب شده به الفبای روسی درج spoiler
    دو کلمه نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید: *
پیامک صوتی