طرح اندازه گیری فشار خون کارکنان شهرداری عشق آباد انجام شد. » پورتال اطلاع رسانی شهرداری عشق آباد

شهرداری شهر عشق آباد

آخرین اخبار

مطالب تصادفی

شهرداری شهر عشق آباد


به وب سایت شهرداری شهر عشق آباد خوش آمدید


ارتباط با شهردار


طرح اندازه گیری فشار خون کارکنان شهرداری عشق آباد انجام شد.

مجموعه : خبرها

طبق هماهنگیهای بعمل آمده با شبکه بهداشت و درمان و در راستای اجرای طرح اندازه گیری فشار خون کارکنان ادارات ، فشار خون کارکنان شهرداری عشق آباد اندازه گیری گردید .

 شعار امسال روز جهانی فشار خون بالا :

(( اگر سلامتی برایتان مهم است ، فشار خونتان را کنترل کنید))

میباشد این امر نشان میدهد که کنترل فشار خون اهمیت زیادی داشته و تاثیر بسزایی در سلامت افراد دارد ، لذا در همین راستا و با توجه به هماهنگیهای بعمل آمده طرح غربالگری و اندازه گیری فشار خون کارکنان شهرداری عشق آباد انجام گردید .

اهمیت اجرای این طرح بدین سبب است که : از بیماری فشار خون به عنوان قاتل خاموش نام برده می‌شود و عامل بسیاری از بیماری‌های قلبی و عروقی، کلیوی و سکته‌های مغزی فشار خون بالای افراد تشخیص داده شده است و فشار خون بالا عامل مرگ بیش از 7 میلیون نفر از مردم جهان در سال میباشد ، در نتیجه  این امر نشان می‌دهد که مردم باید بیش از پیش به این مسئله توجه داشته باشند و با اندازه‌گیری مداوم و مستمر فشار خون، سلامتی خود را تضمین کنند.

بر خلاف برخي بيماريهاي ديگر كه گاهي وقتها قابل كنترل  و قابل درمان نيستند، پر فشاري خون به راحتي قابل كنترل و درمان هست وبايك يا دو دارو قابل كنترل هست كه اهميت اين بيماري را دو چندان مي كند چون  بيماري هست كه عوارض مهمي دارد اما پزشك مي تواند با كنترل اين بيماري، از عوارض آن جلوگيري كند به طوري كه اگر بيماري پر فشاري خون را كنترل بكنيم احتمال بروز  سكته  ها قلبي تا 25%؛  سكته هاي مغزي  تا 50% و ميزان نارسايي قلبي نيز بيش از 50% كاهش پيدا مي كند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


این مطالب را از دست ندهید !
ارسال نظر
    نام:*
    ایمیل:*
    متن نظر:
    پر رنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | درج شکلک قرار دادن لینک URLقرار دادن آدرس محافظت شده انتخاب رنگ | اضافه کردن متن پنهان اضافه کردن نقل قول تبدیل نوشته های انتخاب شده به الفبای روسی درج spoiler
    دو کلمه نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید: *
پیامک صوتی