برگزاری اولین جلسه ستاد بحران شهر عشق آباد در شهرداری » پورتال اطلاع رسانی شهرداری عشق آباد

شهرداری شهر عشق آباد

آخرین اخبار

مطالب تصادفی

برترین مطالب

شهرداری شهر عشق آباد


به وب سایت شهرداری شهر عشق آباد خوش آمدید


ارتباط با شهردار


برگزاری اولین جلسه ستاد بحران شهر عشق آباد در شهرداری

مجموعه : خبرها

به گزارش روابط عمومی شهرداری عشق آباد : با عنایت به اهمیت ایجاد ساختار سازمانی برای اجرای وظایف قانونی شهرداری‌ها در مراحل چهارگانه مدیریت بحران (پیش بینی و پیشگیری – آمادگی – مقابله – بازسازی و بازتوانی) ، همکاری و تعامل با سایر سازمان‌ها و دستگاه‌های مرتبط با هدف ایجاد شرایط ایمن و مناسب ؛ ستاد بحران شهرداری عشق آباد تشکیل شد.

محمود ملکی شهردار و رئیس ستاد بحران شهر عشق آباد طی ابلاغ‌های جداگانه‌ای اعضای ستاد بحران شهر را منصوب نمود.

ملکی اظهار داشت: دستورالعمل تشکیل ستاد مدیریت بحران­ در شهرداری‌ها به استناد ماده ۵۵ قانون شهرداری و قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور و آئین نامه اجرایی قانون مذکور و در راستای شرح وظایف سازمان مدیریت بحران کشور مبنی بر حمایت، هدایت و نظارت بر شهرداری­‌ها و سازمان­های تابعه با بهره­ گیری از تجارب متخصصین و کار‌شناسان حوزه مدیریت بحران برای اجرا در شهرداری­های کشور تهیه و تدوین شده است.

وی افزود: به موجب این دستورالعمل، در راستای ایجاد تعامل درون بخشی و برون بخشی و همچنین برنامه­ ریزی و هماهنگی برای پشتیبانی ، تصمیم ­سازی و پیگیری وظایف قانونی شهرداری در شرایط اضطراری ناشی از وقوع حوادث و سوانح طبیعی و انسان ساخت، ستادی تحت عنوان «ستاد مدیریت بحران» تشکیل می‌­شود ،که این قانون را در شهرداری اجرا و ستاد بحران شهرداری را تشکیل دادیم و اعلام نمود : با توجه به اینکه امکانات شهرداری محدود است ، آمادگی برای مقابله با بحران از اهمیت خاصی برخوردار است و همه اعضاء ستاد بحران باید از قبل برای مقابله با حوادث احتمالی برنامه ریزی کنند و با یکدیگر تعامل و همکاری داشته باشند.

وی در ادامه  بر آمادگی همه جانبه مدیران در زمان های بحرانی تأکید کرد و افزود: مدیران توامند افرادی هستند که بتوانند در شرایط های بحرانی بهترین تصمیم ها را گرفته تا از میزان خسارت های جانی و مالی بکاهند .

در ادامه جلسه کلیه حضار گرامی در مورد کمبودها و امکانات مورد نیاز،استفاده صحیح از امکانات و تجهیزات برای مواقع بحران، مدیریت امکانات موجود و تقسیم کار در مواقع بحران بحث و تبادل نظر شد و تصمیمات لازم اتخاذ گردید.

تعدای از مصوبات به شرح ذیل میباشد :
1- با توجه به اینکه سازمان هلال احمر نقش بسیار مهم و ویژه ای در هنگام بروز حوادث غیر مترقبه دارد و متاسفانه شهر عشق آباد از وجود این سازمان بی بهره مانده است ، مقرر شد طی همین صورتجلسه در خصوص استقرار نمایندگی جمعیت هلال احمر در عشق آباد پیگیری گردد
2- 
با عنایت به اینکه شهر عشق آباد در زمینه امکانات ، تجهیزات و ماشین آلات مقابله با حوادث غیر مترقبه با کمبودهایی مواجه بوده و در زمینه ست امداد و نجات هیچگونه تجهیزاتی در بخش موجود نمی باشد و با توجه به بعد مسافت این شهر تا شهرهای همجوار مقرر شد طی همین صورتجلسه از ستاد بحران شهرستان درخواست تا در خصوص تامین حداقل امکانات مورد نیاز مساعدت فرمایند
3- 
در خصوص جانمائی و محل اسکان موقت در مواقع بروز حوادث غیر مترقبه (پدافند غیر عامل) مقرر شد شهرداری نسبت به در نظر گرفتن یک قطعه زمین مناسب در محدوده قانونی شهر  اقدام و در زمینه آب و برق آن مکاتبات و پیش بینی های لازم معمول گردد .
4- 
مقرر گردید کلیه ادارات و نهادها ضمن آمادگی لازم در مواقع بروز حوادث غیر مترقبه در زمینه امکانات و ماشین آلات مورد نیاز و همچنین نیروی انسانی متخصص با ستاد بحران شهر همکاری لازم داشته باشند.
5- 
 مقرر گردید با برگزاری یک مانور آزمایشی ، آمادگی نیروها و اعضاء ستاد بررسی گردد
6- 
مقرر گردید در زمینه بیمه ساختمانهای مسکونی و همچنین رعایت اصول مقاوم سازی در ساخت و سازها شهروندان محترم آموزش و توجیه گردند.


در پایان جلسه نیز در قالب طرح غربالگری فشار خون ، توسط کارشناسان محترم مرکز بهداشتی و درمانی عشق آباد از کلیه حضار تست فشار خون انجام گردید .


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


این مطالب را از دست ندهید !
ارسال نظر
    نام:*
    ایمیل:*
    متن نظر:
    پر رنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | درج شکلک قرار دادن لینک URLقرار دادن آدرس محافظت شده انتخاب رنگ | اضافه کردن متن پنهان اضافه کردن نقل قول تبدیل نوشته های انتخاب شده به الفبای روسی درج spoiler
    دو کلمه نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید: *
پیامک صوتی