پیام تبریک مهندس ملکی (شهردار عشق آباد) به مناسبت فرارسیدن روز معلم

مهندس ملکی (شهردار عشق آباد) طی پیامی فرارسیدن روز ((معلم)) را به تمامی فرهنگیان سخت کوش و پر تلاش شهر عشق آباد تبریک عرض نمود.

بنا به گزارش واحد روابط عمومی شهرداری عشق آباد: مهندس ملکی (شهردار عشق آباد) و عضو شورای آموزش و پرورش بخش دستگردان طی یک پیامی فرا رسیدن روز معلم را تبریک گفت .

متن پیام بدین شرح است :

هوالعزیز

معلم کیمیای جسم و جان است                           مــعلم رهنمای گمرهان است

شـده حک بر فراز قله ی عشق                           معلم وارث پیغــــمبران است

درود و سلام بر پیام آوران نور و انسانیّت ، مردان و زنانی که خالصانه و با تمام وجود دستان کوچکمان را گرفتند تا با آرامش از پیچ و خم های مسیر بگذریم ، راه را نشان دادند تا در چاه نیفتیم ، همراهی مان کردند تا گمراه نگردیم و امروز هر که هستیم و به هرجا رسیده ایم وامدار سرچشمه نگاه محبت آمیز و خرمن علم و معرفت این صبوران بی ادعا هستیم .

معلّم چراغ فروزنده سرزمین علم و فرهیختگی است و دانستن و شناختن را با گذشت ومهر آفرینی به جانهای شیفته آموختن ارزانی می دارد ، رنج امروز او ، اعتلای فرهنگ و اندیشه میهن فرداست. و او امروز خود را وقف فردای دیگران می سازد و با این کار ، نام خود را در ردیف نام انبیاء بر کتیبه تاریخ نقش می بندد.

۱۲ اردیبهشت یادآور شهادت بزرگ مرد علم و قلم و تقواست و این روز مهم چون برگ زرینی در تقویم تاریخ پر افتخار کشورمان به نام روز معلم نام گذاری شده است.

اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره استاد شهید آیت الله مرتضی مطهری معلم بزرگ مدرسه انقلاب اسلامی ، روز معلّم را خدمت همه معلّمان و اساتید فرهیخته و فرهنگ آفرین شهر عشق آباد تبریک و تهنیت عرض نموده و از خداوند بزرگ متعال توفیق همه تلاشگران عرصه تعلیم و تربیت را در این مسیر دشوار و امید بخش مسألت دارم.

محمود ملکی ((شهردار  عشق آباد ))

اردیبهشت ماه ۱۴۰۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code