نصب المانهای متفاوت در سطح شهر عشق آباد

در ادامه برنامه های نصب المان های شهری و زیباسازی پارکها سطح شهر المانهای متفاوت در سطح معابر و پارکها و بوستانهای شهر عشق آباد نصب گردید

المان‎های شهری به عنوان یکی از اصلی‎ ترین اجزای شهر می‎تواند نقش بسزایی در ایجاد روابط عاطفی افراد با فضاهای شهری و به تبع آن ارتقای سرزندگی و پویایی این گونه فضاها ایفا کنند. به همین دلیل نقش المان‎های شهری در ارتقای حس تعلق و دلبستگی به مکان حائز اهمیت است و باید معیارهای زیبایی و چشم نوازی، خاطره انگیزی، انتقال معانی و مفاهیم تاریخی، فرهنگی و هویتی را نیز در طراحی المان‎ها مد نظر داشت.

با توجه به اینکه در یک سال اخیر مشکلات اقتصادی و ویروس کرونا فشار زیادی را به مردم وارد کرده است بنابراین می‌طلبد مجموعه مدیریت شهری با فضاسازی شهری و ایجاد فضایی شاد و پویا، بخشی از این فشارها را بکاهد. 

در راستای زیباسازی نما و منظر شهری و مناسب سازی فضای معابر و پارکها و بوستان های سطح شهر عشق آباد و همچنین به منظور ایجاد نشاط بصری کودکان و شهروندان، واحد خدمات شهری شهرداری عشق آباد نصب المان و اجرای نقاشی دیواری را در دستور کار خود قرار داد.

این طرح تلاشی برای وارد کردن هنر در زندگی روزمره شهروندان و تزریق لطافت و شادابی در معابرو پارکهای شهری است.

همچنین با توجه به فرارسیدن ایام نوروز و در راستای طرح استقبال از بهار : ساماندهی دست‌فروشان، رنگ‌آمیزی جداول، لگه‌گیری معابر، گل‌کاری بلوارها و میادین، نظافت سطح شهر و جمع‌آوری نخاله‌های ساختمانی از جمله اقداماتی است که در دستور کار شهرداری میباشد. 

در حوزه ترافیک نیز خط‌کشی معابر و آشکارسازی سرعت‌گیرها و سرعت‌کاه‌ها و اصلاح و ترمیم و نصب تابلوهای راهنمایی در دستور کار مدیریت ترافیک و حمل و نقل قرار گرفته و در حال انجام کار است.

امید آن داریم که انشاالله شهروندان محترم نوروزی شاد توأم با سلامت و شادکامی داشته باشند./.

نمونه ای از المانهای نصب شده در سطح معابر و پارکهای شهر و بخصوص پارک بانوان عبارتند از :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code