نصب پلاک کدپستی هوشمند برای اولین با در کشور در شهر عشق آباد

با برنامه ریزیهای صورت گرفته انشاءالله در آینده ای نزدیک پلاک کد پستی هوشمند برای اولین بار در کشور به صورت پایلوت در سطح املاک شهر عشق آباد نصب خواهد شد.

بنا به گزارش واحد روابط عمومی شهرداری عشق آباد : 

در دنیای امروز بدون استفاده از شیوه‌های نوین ارتباط و خدمات الکترونیک، نمی‌توان به موفقیت چندانی رسید.

 دورانی که در آن زندگی می‌کنیم را عصر اطلاعات می‌نامند. این نامگذاری شاید به این دلیل باشد که امروزه اطلاعات، به جزء جدایی ناپذیر زندگی بشر تبدیل شده است. هر چند از دوران گذشته انسان همواره‌ برای تصمیم‌گیری‌ها و برنامه‌ریزی‌ها نیازمند اطلاعات مختلف بوده، اما آنچه اهمیت این موضوع را بیش از پیش نشان می‌دهد، شرایط زندگی نوین و اهمیت اطلاعات در زندگی امروز است.

شهر به عنوان خاستگاه تمدن بشری همواره مورد توجه نظریه پردازان علوم مختلف بوده است. فضای پیچیده شهر ، انسان های اندیشمند را برای رهایی از مشکلات و نارسایی ها در رسیدن به حد متعالی زندگی به فکر اصلاح و ایجاد ساختارهای جدید شهری وادار نموده است. در هزاره سوم، فن آوری اطلاعات به عنوان عمده ترین محور تحول و توسعه در جهان منظور شده و دستاوردهای ناشی از آن چنان با زندگی مردم عجین گردیده است که بی توجهی به آن، اختلالی عظیم در جامعه و رفاه و آسایش مردم به وجود می آورد و نقش کلیدی فن آوری های نوین اطلاعات و ارتباطات را در عرصه های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی نمی توان نادیده گرفت.

امروزه شهر هوشمند و شهر الکترونیک به عنوان راهکار بی بدیل حل معضلات شهری مورد توجه شهرسازان و مدیران شهری واقع شده است. در همین راستا و با رایزنی و برنامه ریزیهای و توافقات انجام شده با مدیر عامل شرکت پست خراسان جنوبی مقرر گردید این پروژه فعلا به صورت آزمایشی در شهر عشق آباد انجام و بدین ترتیب مقدمات اجرای شهر هوشمند فراهم گردد.

در همین راستا اولین جلسه توجیهی برای اجرای این پروژه در محل دفتر شهردار با حضور مدیرعامل شرکت آنی یاب مجری اجرای این پروژه بزرگ برگذار شد .

مهندس قیصری (مدیر عامل شرکت آنی یاب) نیز ضمن اشاره به اهداف و مزایای اجرای این طرح با توجه به لزوم خدمات الکترونیک در آینده اظهار خرسندی نمود که این پروژه برای اولین بار در شهر عشق آباد شروع خواهد شد و انشاآلله در آینده ای نزدیک با اجرای این پروژه بتوان در جهت کم و کاستیهای احتمالی آن و راتقاء خدمات الکترونیک هوشمند که جزء لاینفک زندگیهای امروزی شده قدم برداشته و این پروژه در سایر شهرهای استان و همچنین کشور تسری پیدا کند. لذا خواستار همکاری و مساعدت همه ادارات و نهادها و از همه مهمتر صاحبان املاک شهر عشق آباد در این زمینه با شهرداری شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code